Archiv

Aukro se rozhodlo pomoci financne nejvice ohrozenym – rusi provize v kategoriich mobily, elektronika, pocitace

V Aukru jsme si sedli a premysleli jsme jak muze Aukro pomoci v soucasne situaci. A dosli jsme k zajimavemu napadu. Uvedomili jsme si, ze spousta lidi, kteri ted budou v uplne financni zumpe protoze prisli o praci, tak budou nuceni prodavat svoje veci. Tudiz jsme se rozhodli, ze v kategoriich, kde je nejvetsi predpoklad, ze lidi potrebuji svuj majetek prodavat, snizime provizi z prodeje na 0% (poplatky za vystaveni jsou do 20 vystaveni mesicne zdarma) na dva mesice. Neplati tam omezeni na fyzicke osoby, cili tuto prilezitost mohou vyuzit napr. i firmy v problemech – abychom ulevili i jim, snizujeme provizi na 0% i v kategorii podnikani a prumysl.
Dobrovolne si tak snizujeme trzby o 20% (to je zhruba kolik trzeb tyto kategorie pro Aukro delaji) a zisk dokonce temer o 100%, coz je masivni obet imho (ebitda margin aukra je cca 20%, cili kdyz vam vypadne 20% trzeb z provizi, tak jdete se ziskem na nulu).
Tady TZ:
Ve Zlíně, 20. 3. 2020

Aukro se rozhodlo pomoci lidem ve finanční nouzi, na 2 měsíce ruší provizi v některých kategoriích
Největší tuzemská internetová aukční síň Aukro ruší poplatky z prodeje u kategorií mobily, elektronika a počítače. Opatření platí na dva měsíce a souvisí s aktuální situací ohledně šíření nového typu koronaviru. Je pravděpodobné, že řada lidí se v důsledku nouzového stavu, který platí v České republice, může dostat do problémů a právě tyto kategorie zboží budou nuceni odprodat.
Vedlejším efektem nouzové situace, kterou všichni zažíváme, bude bohužel i snížení příjmů u části obyvatel, případně dokonce jejich výpadek v důsledku ztráty zaměstnání. Tito lidé budou potřebovat peníze a budou se tak snažit zpeněžit svoje mobily, elektroniku nebo počítače,“ uvedl Michal Oškera, ředitel Aukra.
Aukční síň ruší poplatky v uvedených kategoriích jak u podnikatelů, tak i u fyzických osob. „Chceme lidem v tíživé situaci pomoci rychle se dostat k prostředkům, protože Aukro funguje dlouhodobě jako rychlý nástroj zpeněžení elektroniky, mobilů i dalšího podobného vybavení domácností. Aukce zároveň umožňují lidem dostat za jejich mobily nebo laptopy, co nejvyšší cenu,“ říká Michal Oškera.
Aukro je největší české online tržiště, které se orientuje na aukce i prodej a nákup za pevné ceny. Svou činnost portál zahájil v roce 2003, v roce 2018 pokořil hranici čtyř milionů registrovaných uživatelů.
V kategorii Mobily a GPS je aktuálně v nabídce necelých 40 000 položek, samotných mobilů je pak zhruba desetina tohoto počtu. V kategorii elektronika je aktuálně cca 7 000 nabídek. Notebooky lidé přes nejrozšířenější českou aukční síň nabízí aktuálně u více jak 27 000 nabídek.

KONTAKT PRO NOVINÁŘE:
TOMÁŠ SKOLEK
E-MAIL: media@aukro.cz
TEL.: +420 776 056 711
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments