Archiv

40 let poté: Hoštice čeká festival Slunce, seno. Dorazí i hvězdy oblíbené trilogie

[chooze:gallery;value:35170]

​V jihočeských Hošticích se v sobotu 6. července po 40 letech sejdou herci z oblíbené české komediální trilogie Slunce, seno, aby oslavili kulaté výročí premiéry prvního filmu. Pořadatelé jednodenního festivalu slibují, že dorazí jak režisér Zdeněk Troška, tak i hlavní herecké hvězdy Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová, Broněk Černý, Petra Pyšová, a dokonce i autor hudby Karel Vágner.

„Těší mě, že můžu po neuvěřitelných 40 letech od premiéry Slunce, seno, jahody pozvat všechny naše diváky a příznivce opět k nám do Hoštic. Hoštice jsou pro mě synonymem mého života. Nakonec už samotné hlášky, skeče a děj vychází z mého dětství, z toho, jak jsme žili, co bylo u nás v rodině i na vesnici běžné a co jsme prožívali. Budeme rádi, když dorazíte s celou rodinou, vezmete maminku a třeba i babičku a pomůžete nám tu ‚čtyřicítku‘ oslavit, jak se sluší a patří. Už teď se na vás všechny moc těšíme,“ řekl režisér Zdeněk Troška, který z obce pochází.

[chooze:article;value:481507]

​Jednodenní festival bude mít na programu procházku po Hošticích, které se budou organizátoři snažit co nejvěrněji převléknout do filmových kulis, součástí by měla být i komentovaná prohlídku a velkoformátové fotografie herců spolu s výstavou fotek z natáčení.

Připravené budou také různé soutěže ve stylu Slunce, seno. „Zájemci si tak užijí a vyzkouší například hod holínkou nebo otepí slámy či sena, na řadu přijde i simulátor dojení a o neopakovatelný zážitek by se měla postarat, nyní již motorizovaná, postel staré Škopkové, se kterou bude možné jezdit po návsi,“ popsali organizátoři.

Hoštice na mapě:

„Součástí pestrého programu budou živá hudební vystoupení, filmové karaoke a samozřejmě dobré jídlo a pití. Vrcholem setkání se následně stane beseda s hlavními hvězdami filmové trilogie, jejich autogramiáda a večerní promítání filmu Slunce, seno, jahody,“ dodali organizátoři.

První vlna zlevněných vstupenek je vyprodaná, nyní už jsou k dostání jen za 499 Kč na osobu, děti do 120 cm mají vstup zdarma. Vstupenky můžete objednat zde.

Hoštice u Volyně proslavil režisér Troška, obec stále navštěvují turisté (6/2022):

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments