Archiv

Bude z vozů značky MG nový fenomén? Jen v Mototechně se jich letos prodalo již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok

„Vzhledem k tomu, jak se poslední roky zvyšují naše životní náklady od běžného spotřebního zboží, přes energie a paliva až po pořízení si bydlení, je logické, že lidé hledají levnější alternativy i v případě mobility. Takovou alternativou jsou i vozy značky MG, které ale nejsou jen cenově dostupnější. Vynikají i moderním designem a řadou komfortních prvků a asistentů,“ uvedl Jan Hrubý, generální ředitel Mototechna Drive, která se v rámci skupiny AURES Holdings již 9 let zabývá střednědobým a dlouhodobým pronájmem automobilů. „V současnosti jezdí v naší společnosti v rámci naší zaměstnanecké flotily i střednědobého pronájmu na sto vozů značky MG. Nejčastěji jde o modely HS nebo ZS. S ohledem na stále rostoucí zájem plánujeme rozšířit nabídku o dalších 250 modelů,“ doplnil Jan Hrubý. Model MG ZS si zákazníci mohou pronajmout již od 4 399 korun měsíčně bez DPH, model MG HS pak od 5 533 Kč za měsíc bez DPH. Modely MG se v Mototechna Drive daří pronajmout vždy do 3 dnů od uveřejnění v nabídce. Zákazníci využívají i možnosti vyzkoušet si tyto vozy v krátkodobém pronájmu, než se rozhodnou pro jejich koupi.

Roste i nabídka MG na celém českém trhu. Nejčastěji v inzertní nabídce najdete nejlevnější ojetý model MG ZS, který se dá pořídit od 350 000 Kč s rokem výroby 2022, nebo MG HS s cenou od 500 000 kč a rokem výroby 2023. „V rámci značky Mototechna, která prodává zánovní automobily, nabízíme kontinuálně na deset aut od MG, jejichž cena začíná pod čtyři sta tisíc korun. Letos jsme prodali již dvojnásobek toho, co vloni za celý rok. Zánovní MG ZS je přímou konkurencí Dacia Duster či Mitsubishi ASX, MG HS pak supluje městská SUV jako Škoda Karoq, Kia Sportage či Hyundai Tucson. Díky výrazně dostupnější ceně a sedmileté záruce jsou tak téměř bezkonkurenční,“ doplnil Jan Hrubý.

Modely MG jsou součástí i vozového parku organizace Oktagon MMA, největší československé organizace, která pořádá turnaje bojových sportů nejen u nás a na Slovensku, ale také v Německu nebo Velké Británii. „Naše organizace pořádá ročně desítky turnajů, které vyžadují poměrně náročnou logistiku. Potřebujeme auta nejen k běžnému dennodennímu provozu, ale i nárazově o víkendech, kdy jsou turnaje. S Mototechna Drive spolupracujeme již třetím rokem, protože nám nejen pomáhá řešit dlouhodobou mobilitu, ale vykrýt i krátkodobé rozšíření našeho autoparku,“ komentuje spolupráci Ondřej Novotný, spolumajitel Oktagon MMA. Organizace v loňském roce rozšířila dlouhodobý pronájem aut od Mototechna Drive právě o modely MG, čímž s nižšími náklady efektivně rozšířila svoji jízdní flotilu.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments