Archiv

Klinikou, kde operovali Kate otřásá skandál! Personál se pokoušel dostat k jejím lékařským záznamům

Podle britských médií zahájilo vedení kliniky vyšetřování informace týkající se narušení lékařského tajemství princezny z Walesu, která zde byla v lednu hospitalizována. Nejméně jeden zaměstnanec byl údajně přistižen při pokusu získat přístup ke zdravotní dokumentaci 42leté Kate, píše britský Mirror. Tato obvinění vyvolala v nemocnici v Marylebone v centru Londýna, kde se diskrétně léčí královská rodina a bývalí politici včetně celebrit, zděšení.

„Jedná se o závažné narušení bezpečnosti, které nemocnici neuvěřitelně poškozuje, vzhledem k její neposkvrněné pověsti při léčbě členů královské rodiny. Vedoucí představitelé nemocnice kontaktovali Kensingtonský palác ihned poté, co byli na incident upozorněni a ujistili ho, že proběhne úplné vyšetřování. Celý lékařský personál zůstal z obvinění naprosto šokován a zdrcen a velmi se ho dotklo, že se jeden z jejich důvěryhodných kolegů mohl dopustit tak flagrantního porušení důvěry a etiky,“ citoval Mirror svůj zdroj, který je obeznámený se situací na klinice.

[chooze:article;value:547117]

Vyšetřování přichází v době, kdy se veřejností šíří řada konspiračních teorií o princeznině zdravotním stavu. Spekulacím nahrála i aféra s rodinnou fotografií zveřejněnou v médiích na Den matek, která byla její první oficiální fotografií od lednové operace břicha. Tento snímek byl později fotografickými agenturami stažen z oběhu poté, co byly vzneseny obavy z jeho digitální úpravy, píše britský The Guardian. Princezna se později veřejně omluvila a uvedla, že za digitální úpravu fotografie je osobně zodpovědná.

Podle britských zákonů je neoprávněný přístup ke zdravotnické dokumentaci pacienta bez souhlasu správce údajů trestným činem pro všechny zaměstnance Národní zdravotní služby (NHS), nebo soukromého zdravotnického zařízení. Metropolitní policie zatím nepotvrdila, zda byla o těchto obviněních informována.

The Guardian uvádí, že místní úřady pro ochranu soukromí a osobních údajů už byly o tomto incidentu vyrozuměny. Mluvčí Úřadu komisaře pro informace (ICO) v úterý řekl: „Můžeme potvrdit, že jsme obdrželi hlášení o porušení předpisů a nyní posuzujeme poskytnuté informace.“ Podle vyjádření Kensingtonského paláce je tento incident zatím čistě záležitostí kliniky v Marylebone.

Londýnská klinika zatím odmítá závažné podezření komentovat, přesto v krátkém prohlášení uvedla: „Jsme pevně přesvědčeni, že všichni naši pacienti, bez ohledu na jejich status, si zaslouží naprosté soukromí a důvěrnost, pokud jde o jejich lékařské informace.“ Soukromé zdravotnické zařízení s 56 pokoji bylo otevřeno v roce 1932. Léčily se v něm takové osobnosti jako královna Elizabeth II. princ Philip a také americký prezident John F. Kennedy.

Kate se od Štědrého dne, kdy šla se zbytkem královské rodiny do kostela v Sandringhamu v Norfolku, neúčastnila žádných oficiálních povinností. Kensingtonský palác oznámil, že se do veřejného života nevrátí minimálně do Velikonoc.

Nemocná Kate se objevila na veřejnosti. S Williamem ohromila lidi v obchodě (3/2024):

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments