Archiv

Mimořádná schůze: Poslanci proberou, jestli je Babiš bezpečnostní hrozbou

Dolní komoru Parlamentu čeká několikahodinová debata, která může skončit až ve středu. Vládní koalice totiž svolala mimořádnou schůzi, na které chce řešit bezpečnostní hrozby.

Právě za bezpečnostní hrozbu označil Lipavský Babiše kvůli jeho postojům k válce na Ukrajině. Předseda hnutí ANO tvrdí, že chce mír. Podle vládní koalice ale svými výroky ustupuje Rusku. Babiš v úterý v komentáři pro MF Dnes napsal, že je pro územní celistvost Ukrajiny, včetně Krymu, a podporuje i členství Česka v NATO a Evropské unii.

Na veřejnost minulý týden unikl e-mail Babiše jeho spolupracovníkům. V něm po nich žádal informace mimo jiné o tom, jestli má Lipavský děti. Zároveň ministra označil za zm**a. 

[chooze:article;value:545810]

Všichni tu mluví o válce a posílání našich vojáků na Ukrajinu. Proto jsem chtěl, aby mi kolegové zjistili, jestli pan Lipavský má také děti a umí si vůbec představit, jaký strach zažívají rodiče při představě, že by jejich děti musely do války,“ reagoval Babiš na sociální síti X. „Za to vulgární slovo použité v soukromé konverzaci se panu ministrovi omlouvám,“ dodal.

Jde už o několikátou mimořádnou schůzi Sněmovny. Většinou je ale svolává opozice. Mnohdy se ani nepodaří schválit program.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments