Archiv

Tajemné zákulisí cestovních kanceláří: Tohle jste o nich nevěděli

Zaměstnanci cestovek jezdí na infocesty, aby poznali vše, co nabízejí. „Infocesta neboli funtrip, jak tomu v oboru říkáme, je cesta, kde naši zaměstnanci, prodejci a obchodní partneři mohou navštívit tu danou destinaci a poznat ji,“ vysvětlila Nicole Okonkwo Gattuso z CK Blue Style.

Mnoho lidí to vidí jako obyčejnou dovolenou, tak to podle ní ale rozhodně není. „Několik dní tam trávíte mnohem víc času prací, než kdybyste normálně byli v Česku a chodili do kanceláře. Tu zemi poznáváte od rána do večera a chodíte po hotelech. Je to opravdu náročné, protože když si představíte hotelové komplexy v dnešní době, tak jsou obrovské,“ zmínila.

[chooze:article;value:542227]

​“Kolikrát si děláme mezi sebou takovou soutěž, kolik kroků vůbec nachodíme. Když vidíte třeba pět šest hotelů denně, tak je to opravdu náročné. Nejdůležitější je poznat ten hotel úplně dopodrobna. Snažíme se tam poznat úplně všechno. Od těch restaurací přes pláže, zjišťujeme, jak vypadají bazény, fitness centrum i dětské koutky. Samozřejmě si to musíme všechno zapamatovat a zapsat,“ doplnila.

Infocesty ale fungují i jako takový teambuilding. „Je to i o tom, abychom se navzájem poznali jako ten tým, co tam jede. A abychom spolu strávili i volný čas. Jde o to, že i na těch hotelech trávíme potom gala večeře, takže to má opravdu úroveň a je to nádherné,“ řekla Okonkwo Gattuso.

[chooze:article;value:540993]

​Nejdůležitější je, aby tam jezdili prodejci, ale často se to týká i ostatních oddělení, jako například callcentrum, reklamace a jiné. Cesty podle ní bývají dlouhé čtyři až sedm dní. „Také poznáváme i výlety v daných destinacích. Takže opravdu je to vlastní zkušenost, kterou umíme potom krásně těm klientům podat,“ uzavřela.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments