Archiv

V Los Angeles se začaly rozdávat filmové ceny Oscar. Nejvíce nominací má snímek Oppenheimer

Stejně jako loni galavečerem provází moderátor Jimmy Kimmel, pro kterého je to už čtvrté moderování Oscarů v kariéře, informuje CNN. Při vyhlašování jednotlivých kategorií mu budou asistovat taková jména jako Steven Spielberg, Jennifer Lawrenceová, Al Pacino, nebo třeba Michelle Pfeifferová.

Předávání Oscarů je již dlouho nejen nejočekávanějším okamžikem světové kinematografie, ale také událostí roku na červeném koberci, na který se pečlivě připravují návrháři a stylisté, kteří oblékají ty největší hvězdy stříbrného plátna.

[chooze:article;value:494694]

První ocenění za kategorii nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli putovalo do rukou herečky Da’vine Joy Randolphové za roli v komediálním dramatu Zimní prázdniny (The Holdovers). „Modlím se k Bohu, aby se mi to podařilo více než jednou,“ řekla dojatá Randolphová ve své děkovné řeči. „Děkuji vám, že jste mě viděli.“

Oscara za nejlepší mezinárodní celovečerní film získal snímek Zóna zájmu režiséra Jonathana Glazera. Hlavní role ztvárnili němečtí herci Christian Friedel a Sandra Hüllerová v rolích nacistického velitele Rudolfa Hösse a jeho ženy Hedviky.

Oscarovému večeru vévodil snímek Všechno, všude, najednou. Nominovaní Češi neuspěli (3/2023):

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments